Udostępnij

Zajmujemy się profesjonalną naprawą laptopów każdego typu, w tym układów zasilania, matryc oraz zawiasów. Można oddać nam sprzęt po zalaniu oraz znacznie poważniejszych awariach. Przeprowadzimy kompleksowy przegląd techniczny komputera – także w sytuacji, w której na pierwszy rzut oka nie do końca wiadomo, do jakiego typu uszkodzeń mogło dojść. Ponadto czyścimy oraz konserwujemy układy chłodzenia, dzięki czemu sprzęt znacznie zwiększy swoją wydajność. Proponujemy także wymianę układów BGA.

Sprawimy, że Twój komputer znacznie działać tak jak powinien!

Instalacja lub oczyszczanie systemu operacyjnego

Co jakiś czas należy wykonać czyszczenie systemu operacyjnego z pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, wizytach na stronach internetowych, nieużywanych pluginach, dodatkach itp. Co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, a bezpłatne aplikacje dostępne w sieci nie zawsze spełniają swoje zadanie, często nawet zamiast poprawić szybkość i jakość pracy na komputerze – pogarszają lub instalują dodatkowe niepotrzebne oprogramowanie. Kolejną ważną sprawą jest aktualizacja systemu, przeprowadzona we właściwy sposób, z aktualizacją sterowników sprzętowych i urządzeń peryferyjnych.

Instalacja oprogramowania antywirusowego w tym także odwirusowanie komputera

Należy pamiętać, iż ilość ataków na nasze komputery wzrasta lawinowo z roku na rok. Posiadanie właściwego dla naszego systemu operacyjnego (i podzespołów komputera) antywirusa staje się niezbędne. Aczkolwiek samo “posiadanie” niewiele daje, antywirus (+firewall) musi być na bieżąco aktualizowany i należycie skonfigurowany – bez tego jest tylko kolejną aplikacją zużywającą zasoby komputera.

Konfiguracja oraz instalacja sieci zarówno przewodowej jak i WiFi

Niby jest to proste … Lecz, nie zawsze. Zdarzają się niestandardowe ustawienia dostawców ISP, nowe, bardziej skomplikowane urządzenia (modemy, routery) wzbogacone o nowe funkcje, z których nie korzystamy z racji tego, iż nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia lub nie potrafimy wykonać poprawnej konfiguracji.